O nas

Fundacja Pro Futuro Theologiae została ustanowiona 5 listopada 2014 roku przez trzech fundatorów: Piotra Pawła Orłowskiego, ks. Dariusza Koteckiego oraz ks. Piotra Pawła Roszaka. Działająca przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, fundacja postawiła sobie za cel wspieranie i organizowanie działań promocyjnych wyżej wymienionego wydziału. W interesie Pro Futuro Theologiae jest zwiększenie liczby studentów a także pomoc w zbudowaniu pozycji naukowej Wydziału Teologicznego, zarówno w Polsce jak i na świecie. W osiągnięciu tego celu ma pomóc inicjowanie badań naukowych z zakresu teologii, filozofii, historii kościoła itp., stąd też zaangażowanie w inicjatywy badawcze, organizowanie konferencji naukowych, czy wspieranie publikacji naukowych na wymienione wyżej tematy.