Zostań mecenasem nauki!

Głównym celem Fundacji Pro Futuro Theologiae, działającej od 2014 roku przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, jest wspieranie rozwoju polskiej myśli teologicznej. Dzieje się to m. in. przez organizację różnorakich wydarzeń, takich jak konferencje lub warsztaty, ale także poprzez realne wsparcie studentów i młodych naukowców, którzy pragną rozwijać się w teologii.

Fundacja, chcąc iść za powyższym założeniem, planuje zwiększenie dostępnych już dla aspirujących naukowców stypendiów naukowych oraz grantów, kolejną edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktoranckie w zakresie teologii i filozofii, działania na rzecz małżeństwa i rodziny oraz wsparcie inicjatyw duszpasterskich.

W realizacji planów może pomóc 1,5% z podatku tych podatników, którzy zechcą wesprzeć pro-naukowe cele Fundacji.

Każdy, kto zechce pomóc Fundacji w kontynuowaniu działalności na rzecz promocji Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu oraz teologii i filozofii w Polsce, (jak i na świecie,) może przekazać 1,5% z podatku, wpisując do formularza rozliczeniowego PIT odpowiedni numer KRS.

Promowanie studiów teologii jest o tyle ważne, że studiowanie tego kierunku cechuje się wyjątkową wartością etyczną, która ma przełożenie na jakość pracy naszych Absolwentów, a której towarzyszy ciekawość, zrozumienie, szerokie horyzonty myślenia oraz pasja w działaniu.

Fundacja Pro Futuro Theologiae, KRS: 0000533493.